DALŠÍ VELKÝ ÚSPĚCH V SOUTĚŽI EUROREBUS JUNIOR

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Fotogalerie, Vydáno dne: 15. 04. 2015


Letos probíhá 4. ročník této vědomostní soutěže. Na naší škole jde o tradiční každoroční akci, do které se zapojují všichni žáci 1. stupně. Pozvánku do krajského kola totiž dostanou jen školy s nejlepšími výsledky ve třech korespondenčních kolech soutěže, kdy všichni žáci 3. – 5. ročníku odpovídají na všetečné otázky z mnoha oblastí lidského poznání. Tyto odpovědi společně s výtvarnými pracemi žáků 1. a 2. třídy se odesílají hodnotitelům do Prahy a pak se čeká, zda poštou přijde POZVÁNKA DO KRAJSKÉHO KOLA.
HURÁ!! Opět jedeme do krajského kola soutěže Eurorebus Junior. Dokážeme, že naše škola mívá tým, který ve vědomostech o zeměpisu, dějepisu, přírodopisu, fyzice, kultuře či sportu patří k nejlepším a pravidelně postupuje do celostátního kola? Letos je pro nás obzvlášť důležité, abychom v Hradci Králové uspěli, protože chceme obhajovat velké loňské celostátní vítězství. Jenomže jet do Prahy znamená, být v kraji mezi nejlepšími třemi školními týmy. A konkurence se každým rokem zvětšuje.
Je 12. duben a my jedeme do Hradce s cílem vybojovat pražské finále. Náš tým tvoří třeťák David Knap, čtvrťák Vojta Potoček a páťák Benedikt Bareš. Čeká nás 32 otázek. Máme na ně 35 minut. Jsme zkušený tým, tak nám na zodpovězení stačí poloviční čas. Soutěží 10 týmů a my odevzdáváme jako třetí. Kolik bude správných odpovědí? Dozvídáme se, že máme 2 chyby, ale to přece nemusí do Prahy stačit. Musíme s napětím vydržet až na vyhlášení výsledků.
Je to nádherný pocit, když vyhlašují, že na 1. místě skončil tým Základní školy a Mateřské školy Trivium Plus.
Nakonec tedy 30 správných odpovědí stačilo na vítězství. Druhý tým v pořadí ( ZŠ z Nového města nad Metují) má 27 bodů a tým na 3. místě ( ZŠ Velichovky) 26 bodů. To budou naši soupeři i v Praze, kde by mělo soutěžit 33 družstev z celé republiky. A my mezi nimi. Snad pojedeme i z Prahy s úspěšným výsledkem. Držte nám 15. června palce.