Čtenářská noc

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 08. 04. 2015

Z pátku 6. 3. na sobotu 7. 3. se v naší škole konala čtenářská noc, aneb deváťáci čtou dětem. V pátek se kolem 18. hodiny děti od 1. do 5. třídy sešly ve škole. Když jsme se všichni shromáždili, šli jsme do 7. třídy, aby si děti mohly představit knížky, které čtou. Potom jsme si děti rozdělili do 3 skupin: 1. třída; 2., 3. třída a 4., 5. třída. A podle toho jsme jim četli různé příběhy. Já a moji dva spolužáci jsme měli 2. a 3. třídu.
Když jsme dočetli prvních pár kapitol, dali jsme si chvilku přestávku na občerstvení. Pak jsme opět četli. Kdo z dětí chtěl, mohl číst chvíli také. Z toho, co jsme četli si měly děti zapamatovat co nejvíce informací, protože následovala noční hra, která spočívala v tom, že děti hledaly po škole barevné papírky, na kterých byly napsané otázky z toho, co jsme jim četli a oni na ně měli odpovídat.
Kdo chtěl, mohl si vyrobit svoji vlastní stylovou záložku, které se všem povedly, a tak budou mít děti společně s diplomem památku na naši čtenářskou noc. Někdo si pak ještě četl nebo se koukal na pohádku a pak už se všichni ukládali ke spánku.
Ráno se postupně všichni probouzeli, nasnídali a opouštěli školu. Doufám, za nás deváťáky, že se tato akce těm našim mladším spolužákům líbila a budou na ni rádi vzpomínat.

Aneta Moravcová, 9. ročník