Vracíme se do dob JZD?

Autor: Jan Grulich <reditel(at)trivium.cz>, Téma: Fotogalerie, Vydáno dne: 14. 07. 2014

Ministr školství Marcel Chládek přišel s novým návrhem. Zrušíme část příspěvků soukromým a církevním školám. Proč by přece stát měl platit soukromé školy? Ať si je rodičové platí sami. Přitom je všeobecně známo, že soukromé školy jsou levnější a efektivnější než školy „státní“. Stát neušetří ani kačku, naopak. Pokud soukromé školy zaniknou, žáci přejdou do státních, stát to přijde mnohem dráž. Soukromá škola není žádný byznys, naopak, většinu škol zřizují neziskovky a veškerý zisk se musí vkládat do vzdělávání žáků.Tímto krokem se opět šlape na demokracii. Čeká nás tedy doba, kdy z veřejných peněz nebudou placeni např. obvoďáci? A peníze dostanou jen státní lékaři? Nebo dotace již nedostanou soukromí zemědělci? Založíme opět státní JZD?

Ve škole buší sbíječky, příprava na nový školní rok je v plném proudu a já si bláhově na začátku prázdnin říkal, to byl úspěšný rok!!!! Čekal bych poplácání od vrchnosti po zádech se slovy, děláte to dobře. Místo toho přišla z ministerstva pořádná herda do zad. A já pevně doufám, že to snad nebude i kudla do zad! Pane ministře, Vy víte jak zpříjemnit prázdniny.


Níže zasílám odkaz na článek od kolegy ředitele z obdobné školy, jako je naše, jistě bych to lépe nenapsal. Autor Jan Jiterský


ŠPATNÉ ZPRÁVY PRO ČESKÉ ŠKOLSTVÍ
Zdroj: www.zsbp.cz

STANOVISKO RODIČŮ KE KRÁCENÍ PŘÍSPĚVKŮ SOUKROMÝM A CÍRKEVNÍM ŠKOLÁM
Zdroj: www.soukromeskoly.cz